Ana sayfa » Gündem » TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği 2. Kez düzenleniyor

TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği 2. Kez düzenleniyor

by Aydın ATEŞ
şanlıurfa-stem-bilim-merkezi-yarışma-steam

Geçen yıl Şanlıurfa’da ilk defa düzenlenmiş olan TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliğinde yaklaşık 12.000 öğrenciye birebir eğitim verilmiş, 200.000’e yakın misafire ev sahipliği yapılmış, atölyeler, konserler, bilimsel ve sanatsal sahne gösterileri ve ulusal STEM yarışması ile şenliğe katılan herkese bir şölen coşkusu yaşatılmıştır.

Bu yıl ise; daha tecrübeli yönetim kadrosu, eğitmen kadrosu ve arka planda şenliğimize destek veren tüm ekipleriyle kendi rekorunu kıracak bir şenlik bizleri bekliyor. 20.000 ‘e yakın öğrencinin birebir eğitim alacağı, 300.000 ziyaretçinin beklendiği, 92 atölye, 12 sahne gösterisi ve konserlerin düzenleneceği şenlikte ilk kez uluslararası bir yarışma da düzenliyor.

 

TED Şanlıurfa Koleji Uluslararası STEAM Yarışması

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Eğitimcileri Derneği işbirliğiyle ve TED Şanlıurfa Koleji ana sponsorluğunda düzenlenen yarışma Mühendislik-Tasarım-Robotik Kodlama ve Atık Malzemelerle İnovasyon olmak üzere 2 farklı kategoride düzenlenmektedir.

Yarışmaya ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri kendi düzeylerinde katılacaklardır. Her kategoride ve her okul düzeyinde 1. olan proje 1 tam altın, 2. olan proje 1 yarım altın, 3. olan proje 1 çeyrek altın ile ödüllendirilecektir. Ayrıca ortaokul ve lise düzeyinde katılım sağlayan öğrencilerin danışman öğretmenleri de aynı ödülü alacaklardır.

Yarışmaya başvurular www.sanliurfabilimsenligi.org adresinden yapılacak olup şartname ve şenlikle ilgili diğer tüm detaylara aynı internet adresi üzerinden ulaşılabilecektir. Son başvuru tarihi 1 Ekim 2018’dir. Sakın kaçırmayın.

 

 

Related Articles

Leave a Comment