Ana sayfa » Gündem » Şanlıurfa 4007 Bilim Şenliği Bu Yıl da Ülke Genelinde Gözde Olmaya Aday

Şanlıurfa 4007 Bilim Şenliği Bu Yıl da Ülke Genelinde Gözde Olmaya Aday

by Gülüm Damla ÇOT
tübitak bilim şenliği

Şanlıurfa’da 3 gün sürecek bu yılki TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği çalışmaları tam gaz devam etmekte. Bu yıl da büyük ses getireceğine inandığımız şenlik dev bir öğretmen kadrosu, kıymetli akademisyenleri, atölye çalışmaları ve sahne gösterileriyle meraklılarıyla buluşmaya hazır.

Piazza AVM de  yapılacak olan şenlikte toplamda  11 sahne gösterisi, 94 atölye çalışması yer almakta. Atölyelerde bir seansta aynı anda  eğitim alacak öğrenci sayısı 1.395 olup üç günün sonunda eğitim alan öğrenci sayısının 20 binin üzerine çıkması beklenmekte. Ayrıca 80 bin öğrenci, alana taşınacak ve çok büyük bir kitle şenlikten dolu dolu faydalanma imkanı bulacak.

Bilimin halkın ayağına taşındığı ve hemen her kesime hitap eden 4007 bilim şenliğinde, matematik, mühendislik, coğrafya, sanat, teknoloji tasarım, robotik kodlama, fen bilimleri, astronomi, İngilizce, Türkçe, geometri gibi bir çok dalda atölye  kurulacak. Uluslararası STEAM  Yarışması  için de başvurular devam etmekte olup başvurular https://www.sanliurfabilimsenligi.org/basvuru.asp adresinden yapılmakta.

Related Articles

Leave a Comment