Ana sayfa » Eğitim » “Okul Öncesi Öğretmeni” Uygulama İncelemesi

“Okul Öncesi Öğretmeni” Uygulama İncelemesi

by Nihat Yetkin
okul-oncesi-ogretmeni-niays

Okul öncesi çağındaki çocuklar için NIAYS mobile soft. tarafından okul öncesi öğretmenleri danışmanlığında geliştirilen Okul Öncesi Öğretmeni (yurtdışındaki adı ile Preschool Teacher) İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerinde hizmet veren bir mobil uygulamadır.

 

UYGULAMANIN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Bu uygulama sayesinde çocuklar kelime dağarcığını geliştirecekler. Sayıları ve geometrik şekilleri öğrenerek matematiğe adım atacaklar. Hayvanları, meyve-sebzeleri, taşıtları ve nesneleri öğrenerek dil-kültür gelişimlerini sağlayacaklar bunlarla  da sınırlı kalmayarak çeşitli etkinliklerle eğlenecekler.

 

Uygulama 3 ana kategoriden oluşmaktadır.

Bunlardan ilki olan “Önce Öğren” kategorisinde;
“hayvanlar”, “meyve ve sebzeler”, “taşıtlar”, “nesneler”, “renkler”, “şekiller” ve “sayılar” adlı 7 alt kategori bulunmaktadır. Bu alt kategorilerde çocuğun ilgili konuları animasyon ve ses desteğiyle öğrenmesi amaçlanmaktadır.  Ayrıca her alt kategorinin içinde pekiştirici konu testi yer almaktadır.

İkinci ana kategori olan “Bul Bakalım”da ise;
her soruda 7 farklı alt kategoriden rastgele bir kategori seçilecek, bu alt kategoriden 4 adet resim ekrana getirilerek çocuğun sesle ifade edilen resmi bulması istenecektir.  Kalıcı öğrenmenin amaçlandığı 20 soruluk bu etkinliğin sonunda ise çocuğun elde ettiği başarıya göre ödüllendirme yapılacaktır.

Üçüncü ana kategori olan “Eğlence Zamanı”da;
çocuk hafızasını güçlendirecek, nesneler arası bağ kurmayı öğrenecek, hayvan sesleriyle oldukça eğlenecek ve doyasıya resim yapabilecektir.

okul öncesi öğretmeni

Uygulamayı Google Play’den veya App Store’dan indirebilirsiniz.

Okul Öncesi Öğretmeni – Google Play adresi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niaysmobilesoft.okuloncesiogretmeni&hl=tr

Okul Öncesi Öğretmeni  – App Store adresi:
https://itunes.apple.com/tr/app/okul-%C3%B6ncesi-%C3%B6%C4%9Fretmeni/id1409355398?mt=8

Related Articles

Leave a Comment