Ana sayfa » Editör'ün Seçtikleri » Manisa Bilim Şenliği (11-14 Mayıs 2022)

Manisa Bilim Şenliği (11-14 Mayıs 2022)

by Aydın ATEŞ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hayata geçirilen proje, bilimi ve teknolojiyi halkla buluşturarak bilimsel anlayışı geniş toplum kitlelerine yayabilmek, katılımcılara yaparak yaşayarak öğrenme deneyimi yaşatabilmek, bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını sağlamak amacıyla yola çıkmış bir TÜBİTAK 4007 projesidir.

Proje süresince 86 Atölye, 3 Gözlem, 2 Panel, 2 Sahne Gösterisi, 6 Seminer, 1 Söyleşi ve 3 yarışma etkinliği bulunmaktadır.

Manisa Yunus Emre Millet Çarşısında 11-14 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek olan projeye TÜBİTAK, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Manisa Valiliği, Zafer Kalkınma Ajansı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, STEM Eğitimcileri Derneği, VEX Robotics, LEGO Education, Robotistan, NİAYS Mobile Soft, Shiftdelete.net, Sadekarisik.com, Kendin Yap Atölyesi, Robot Sepeti, XDrive, Teknokta, Bukalemun STEM Set, Kodla Manisa, AFAD, Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. gibi birçok kurum ve kuruluş ta destek vermektedir.

Projeyi takip etmek ve projede yer almak için bilimsenligi.mcbu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Comment