Ana sayfa » Teknoloji » Kelime Oyununun Kurallarını Yeniden Yazan Oyun: Bilgelik

Kelime Oyununun Kurallarını Yeniden Yazan Oyun: Bilgelik

by Aydın ATEŞ

Türk oyun girişimi Click Game Studio bünyesinde eğlenerek öğrenme felsefesi üzerine hayata geçen ‘Bilgelik Online Kelime Oyunu’, kısa bir sürede 100 bin indirmeyi geçmeyi başardı. Tekli oyuncu opsiyonunda 4 bin 50 bölüme sahip olan Bilgelik, bu özelliği ile dünyanın en geniş bölümüne sahip online kelime oyunu olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Yakın zamanda oyun içerisinde 1 buçuk milyon eşleşme sayısı aşılan Bilgeliği günde ortalama 12 bin aktif oyuncunun oynuyor. Dünyanın en çok oynanan online kelime oyunu olma hedefiyle çalışmalarına devam eden Bilgelik oyununda İngilizce opsiyon da Ocak ayı itibariyle yayına alındı. Şu an kullanıcı trafiğinin yaklaşık yüzde 5’ini yurtdışından elde eden oyun, bu oranı yakın zamanda içerisinde yüzde 25’lere çıkarmayı hedefliyor.

Bünyesinde çevrimiçi oynama, tekli oyuncu, arkadaşınla oyna ve ödüllü yarışma gibi dört farklı oyun oynama opsiyonu bulunan Bilgelik, her hafta düzenlediği ödüllü yarışmalar ve markalar ile yaptığı iş birlikleri ile de oyuncularına oynarken hem eğlenme hem de kazanma fırsatı sunuyor.

Oyun içerisinde bulunan kelimelerin anlamlarının sunulması, rakibinin dondurma veya yakma gibi heyecanlı özelliklere sahip oyun, aynı zamanda görsel tasarımıyla da oyuncularına modern bir evren sunuyor. Çok kısa kısa zaman içerisinde oyun severlerin büyük beğenisini kazanan Bilgelik, yakın zamanda ‘Arkadaş Ekle, Platinum Oda Oluşturma ve Canlı Sohbet’ gibi özelliklerini de yayına almayı planlıyor.


ÇEVRİMİÇİ OYNA
Oyuncuların canlı olarak birbirleri ile eşleşerek oynadığı bölüm, Bilgelik içerisindeki en heyecanlı alanlardan. Bu bölümde kullanılan özel bir yazılım ile kullanıcılar yetkinliklerine göre eşleşiyor. Bu sayede karşılaşmaların hem daha heyecanlı hem de daha adil olması sağlanıyor.


TEKLİ OYUNCU
İnternet bağlantısına gerek olmadan oynanabilen tekli oyuncu seçeneği, sahip olduğu 4 bin 50 bölüm ile online kelime oyunları içerisinde dünyanın en geniş bölümüne sahip. Türkiye’nin tüm şehirlerinin belirli özelliklerinde ön plana çıkarıldığı bu bölüm şu an Bilgelik oyuncularının en çok ziyaret ettiği kısım olmasıyla da ayrışıyor.


ARKADAŞINLA OYNA
Oyuncuların oda kurarak sadece belirlediği kişiler ile canlı olarak oyun oynadığı arkadaşınla oyna bölümü, minimum 2 maksimum 4 kişiyle oynanabiliyor.

Sosyal medyadan takip etmek için:
instagram: @clickgamestudio

Related Articles

Leave a Comment