Ana sayfa » Teknoloji » Fotoğrafın Bazı Yerlerini Bulanıklaştırma

Fotoğrafın Bazı Yerlerini Bulanıklaştırma

Yazar: İbrahim Halil Fenerci
Paint.net ile görsel bulanıklaştırma

Kullanacağınız bir fotoğraf var fakat bazı yerlerinin net görünmemesini mi istiyorsunuz? Paint.net ile bir fotoğrafın tamamını veya istediğiniz bir kısmını kolayca bulanıklaştırabilirsiniz. Hem de bir çok değişik şekilde.

Öncelikle bilgisayarınızda paint.net kurulu olmalı. Sonra adım adım neler yapacağımızı bir örnek görsel üzerinde görelim.

İlk olarak görsele sağ tıklayın, birlikte aç, paint.net tıklayarak görseli paint.net ile açmış olun. Dilerseniz paint.neti açarak ardından butonu ile de programı açabilirsiniz.

Görseli Paint.net ile açma

Görseli açtınız. Artık paint.net ile bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Efektler‘i tıklayalım. Ordan ordan Bulanıklık, açılan pencere ile görseli bir çok efekt çeşidi ile bulanıklaştırabilirsiniz. Fakat bu şekilde işlem yaparsanız görselin tamamını bulanıklaştırmış olursunuz.

Paint.net ile görsel bulanıklaştırma

Peki görselin bir kısmını bulanıklaştırmak için ne yapmalıyız. Önce bulanıklaştırmak istediğimiz yeri Araçlar kutusundan Seçim ile belirleyelim. Ardından Efektler ve Bulanıklaştırma ile istediğimiz gibi görseli biçimlendirelim.

Paint.net ile görsel bulanıklaştırma

WhatsApp Sohbete özel duvar kağıdı nasıl belirlenir, öğrenmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz: https://www.hepteknoloji.net/whatsapp-sohbete-ozel-duvar-kagidi/

0 yorum
0

İlgili Yazılar

Yorum yap