BLOGGER'A ADMOB İÇİN APP-ADS.TXT EKLEME | HepTeknoloji.net
Ana sayfa » Programlama » BLOGGER’A ADMOB İÇİN APP-ADS.TXT EKLEME

BLOGGER’A ADMOB İÇİN APP-ADS.TXT EKLEME

Yazar: Mehmet YETKİN
blogger-admob-app-ads-txt

İlk olarak Google hesabımız ile admob sayfamıza bağlanıp soldaki menüden Uygulamalar->Tüm Uygulamaları Görüntüleyi tıklıyoruz. Gelen ekranda aşağıdaki gibi APP-ADS.TXT’yi seçip sağdaki APP-ADS.TXT DOSYASINI AYARLAMA’ya tıklıyoruz.

Bu işlemlerden sonra aşağıdaki gibi gelen ekranda kod snippetini kopyalayıp tamam diyoruz.

Admob tarafında işimiz bitti şimdi geldi Blogger tarafına

Google hesabımızdan Bloggera bağlanıyoruz. Açılan sayfada soldaki menüden aşağıdaki gibi Ayarlar -> Arama tercihlerini tıklıyoruz.

Açılan ekranda aşağıdaki gibi Kazanç Sağlama bölümüne gelip düzenle diyoruz. Açılan kutucuk içersine admob tarafından kopyaladığımız kod snippetini yapıştırıyoruz. Kodu yapıştırdıktan sonra “Özel ads.txt içeriği etkinleştirilsin mi?” sorusuna Evet deyip “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıyoruz.

blogger ayarlar arama tercihleri kazancını saglama

Bu işlemden sonra aynı sayfada üst tarafta aşağıdaki gibi Hatalar ve Yönlendirmeler bölümüne gelip Düzenle diyoruz. Daha sonra Yeni yönlendirme deyip Kaynak kısmına /app-ads.txt Hedef kısmına da /ads.txt yazıp Değişiklikleri kaydet diyoruz.

Bu işlemlerden sonra Blog sitemize app-ads.txt eklemiş olduk. Bunun kontrolü için browser’a Blog sitemizin sonuna aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi ads.txt yazarsak kod snippetimiz görünecektir.

Örnek: http://niaysmobilesoft.blogspot.com/ads.txt

1 yorum
0

İlgili Yazılar

1 yorum

eznora 20 Şubat 2020 - 7:18 pm

mrb.hepsini uyguladık ama bir hafta oldu bulunamadı diyiyor

Reply

Yorum yap