Ana sayfa » Programlama » Android Programlama » Android Uygulamanız Çalınırsa, Ne Yapmalısınız

Android Uygulamanız Çalınırsa, Ne Yapmalısınız

by Nihat Yetkin
Yazılım-güvenlik-saldırı-hacker

Uygulamanızı her ne kadar çeşitli güvenlik önlemleri ile korusanız da uygulamanız tersine mühendislik yöntemleri ile ele geçirilebilir ve bir başkası tarafından Google Play’de yeniden yayınlanabilir. “Android uygulamam çalındı” ve yeniden Google Play’e konuldu diyenler, yapmanız gereken ilk iş bu durumu Google’a bildirmek. (Bu yazı, başvuran kişinin gerçek kişi olduğu varsayılarak yazılmıştır.)

Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=1

Bu bölümde size uyan seçeneği seçin

Burada “Telif hakkımı ihlal eden içerik buldum” seçeneğini işaretleyin.

Uygulamanız veya içeriğiniz için telif almış olmanız gerekmiyor. Zira telif hakkının doğması için tescil şart değildir. Eser üzerindeki haklar eserin üretilmesiyle birlikte doğar. Ayrıca ABD’de kabul edilen “Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası‘na göre herhangi bir hak ihlali durumunda ülke kanunlarına bakılmadan ilgili içerik kaldırılmaktadır.

Burada, Evet, … seçeneğini seçin.

Burada, eğer resimlerinizle ilgili bir ihlal söz konusu ise resim seçeneğini; değilse veya daha fazlası söz konusu ise diğer seçeneğini seçiniz.

Burada, kırmızı renkle işaretlediğimiz yere tıklayın. Bir form açılacaktır.

Bu formu eksiksiz ve dikkatli doldurun ve ardından gönderin.

Kısa zaman içinde bir mail alacaksınız. Dikkat edin mailler spam kutusuna düşebiliyor. Kontrol ediniz. Bu mailde sizden ayrıntılı bilgiler istenecektir. Yeni bir mail oluşturmadan doğrudan bu maili cevaplayınız. Sorununuzu detaylı olarak, görsellerle destekleyerek yazın ve maili gönderin.

Haklı çıkmanız durumunda yaklaşık 5 gün sonra telif hakkınızı ihlal eden çalıntı uygulamanın Google Play’den kaldırılacağını ifade eden bir mail alacaksınız.

Bundan kısa bir süre sonra da telif hakkınızı ihlal eden uygulamanın Google Play’den kaldırıldığını göreceksiniz.

Related Articles

Leave a Comment