Ana sayfa » Teknoloji » Admob Reklam Kısıtlaması Nedenleri ve Çözümü

Admob Reklam Kısıtlaması Nedenleri ve Çözümü

Yazar: İbrahim Halil Fenerci
Admob reklam kısıtlaması

Google teknoloji dünyasında daha güvenli bir ortam oluşturmak, reklam verenleri, yayıncıları ve kullanıcıları koruma ve sistemi daha verimli hale getirmek için bazı yaptırımlarda bulunabilir. Bunlardan biri de Admob Reklam Kısıtlamasıdır.

Admob Reklam Kısıtlamasının Nedenleri

Geliştiriciler bazen reklam kısıtlaması alabilir ve sebebinin ne olduğunun farkında olmayabilir. Biz en çok reklam kısıtlamasına neden olan bazı unsurları şöyle sıralayalım. Aşağıdaki unsurlar Uygulamanızda varsa en kısa sürede bu problemi gidermeye çalışınız.

  • Admob reklam alanının bir buton gibi görünmesi
  • Reklam alanının yanlışlıkla tıklanma ihtimalinin fazla olması(Örneğin sık kullanılan bir butonun yakınında olması)
  • Geliştiricinin kendi teknolojik araçlarını (tablet, telefon…) test cihazı olarak tanımlamamış olması
  • Geçersiz trafik, gerçek dışı kullanım
  • Admob grafiklerinde aniden yükselen şüpheli reklam gelirleri
  • Yanıltıcı ve gerçek dışı içerik
Admob Test Cihazı

Admob Reklam Kısıtlaması Nasıl Düzelir

Eğer Admob’dan reklam kısıtlaması ve Hesap Değerlendiriliyor e-postası aldıysanız öncelikle sorunun sebebini bulmaya çalışınız. Bunun için size gelen emaili dikkatlice okuyarak kısıtlamaya sebep olan unsuru düzenlemeye çalışınız. Sorunun çözümüne yönelik en doğru yöntem kısıtlamaya sebep olan unsuru tespit etmektir. Kısıtlanın ayrıntılı sebebi admob tarafından bildirilir veya bildirilmez.

Uygulamanızın tasarımlarını, butonların yerlerini, reklam konumunu kontrol ediniz. Buralarda Admob Politika ihlaline sebep olabilecek görünümleri düzenleyiniz.

Hesap Değerlendirilme sürecinde yeni kullanıcılar edinmeye çalışınız. Uygulamanızı güncelleyerek kullanımını artırınız.

Admob Reklam Kısıtlaması veya Hesap sorunlarında bu durum ekrana böyle yansımaktadır.

Kısıtlamaya sebep olabilecek reklamı kaldırınız. Admobda yeni bir reklam birimi oluşturunuz. Herşey tekrar yoluna girdiyse muhtemelen bir ay içinde reklam kısıtlaması kalkacaktır. Bu süre iki ay veya daha fazla da sürebilir.

Admob Reklam Kısıtlaması

Politika ihlallerine uydunuz ve tüm bu anlatılanların dışında bilemediğiniz bir sebepten reklam sınırlandırmasına tabi tutulduysanız Admob ile iletişime geçiniz.

Admob App-Txt ile ilgili linkteki yazıya da gözatabilirsiniz https://www.hepteknoloji.net/bloggera-admob-icin-app-ads-txt-ekleme/#comment-637

0 yorum
1

İlgili Yazılar

Yorum yap