Ana sayfa » Diğer Yazılar » Admob PIN Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır

Admob PIN Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır

by İbrahim Halil Fenerci
Admob pin doğrulama

Teknoloji dünyasından kazanç elde etmek istiyorsanız Admob / Adsense vazgeçilmezinizdir. Admob, hesap açma ve doğrulama işlemleri hem sabır istemekte hem de işlemlerin dikkatle yapılması gerekmektedir.

Admob hesabı açtıysanız ve anasayfada kazanç görüntüleyebiliyorsanız her şey yolunda demektir. Kazancınız yaklaşık olarak 100 TL’yi geçince Admob size bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu doğrulama kodu ADRES doğrulamak içindir. Yani bu kodu zarf ile adresinize gönderecektir. Siz de zarfın içerisinden çıkan 6 haneli kodu Admob giriş panelindeki doğrulama alanına yazarak hesabınızı tamamlamış olursunuz.

Admob Doğrulama kodu bekleniyor

Posta ile Doğrulama Kodunun Gelmesi

Gönderilen zarf yaklaşık 1 ay içerisinde gelecektir. Posta kutunuzu kontrol ediniz, postacınıza danışınız hatta posta merkezini ziyaret ederek zarfa ulaşmaya çalışabilirsiniz. Çünkü bu doğrulama kodları takipsiz geliyor, takip numarası yok, teslimatında bazı sorunlar yaşanabiliyor.

Kod Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Kodu beklediniz gelmedi mi? Paniklemeyin. Tekrar kod isteyebilirsiniz. Toplam 4 defa kod isteme hakkınız var. Bir kod istedikten sonra yeni bir kod isteyebilmek için bir ay süre geçmesi gerekiyor. Umarım kod en kısa sürede ulaşır ve bu sorundan kolayca kurtulursunuz.

4 Defa Kod İstedim Gelmedi

Eğer 4 defa kod istediyseniz kod gelmediyse toplam 5 ay süre geçmiş demektir. Bu süre sonunda reklam sunma devre dışı bırakılacaktır. Artık bu Admob hesabına bağlı uygulamalarınızda reklam görüntülenmeyecektir.

Destek Ekibiyle İletişime Geçin

Zarf ile kod gelme süreci son bulduğundan bu sorun başka yollarla çözülecektir. Admob ana sayfada destek ekibiyle iletişime geçme butonu açılacaktır. Tıklayarak doğrulama işleminizi yapmalısınız. Destek ekibine bir PDF göndermelisiniz. Bu PDF’de kimliğinizin ön ve arka yüzü resmi ile bir banka ekstresi veya telefon faturası ekstresi yer almalıdır. Bu PDF’yi gönderince her şey yolundaysa muhtemelen 24 saat içinde doğrulama tamamlanacaktır.

Umarım bu yazı sizin için faydalı olmuştur.

Related Articles

Leave a Comment